top of page

דרכון רומני ואזרחות אירופאית

למשרדנו ידע והתמחות מיוחדת בדין הרומני, דבר המאפשר מתן שירותים מקיפים הן ליחידים (יוצאי רומניה ואנשי עסקים) והן לחברות הפועלות או המעוניינות לפעול ברומניה.

המשרד מתמחה בהוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני ליוצאי רומניה ולצאצאיהם, כאשר לאור הצטרפותה של רומניה כחברה באיחוד האירופי המחזיקים באזרחות ובדרכון רומני נהנים מניה וביה מזכויות יתר של מעבר חופשי במדינות האיחוד, עבודה, לימודים ועוד.

תהליך קבלת האזרחות מתחיל בבירור יסודי עובדתי למול הלקוח ובכלל זה:

 

  • מי נולד ברומניה? הפונה עצמו או קרוב משפחתו. האם מי שנולד ברומניה בין החיים?

  • שנת העליה לארץ. התשובה קריטית כדי להעריך האם הפונה או בן משפחתו נאלצו לוותר על האזרחות בעת עלייתם, דבר שישליך בהמשך על נתיב קבלת האזרחות והדרכון המיוחל.

  • האם לפונה ידוע השם המלא שנרשם ברומניה, תאריך הלידה המלא ועיר הלידה.

  • איזה מסמכים ברומנית, אם בכלל, יש לפונה, כגון תעודת לידה (certificat de naștere), תעודת מסע (certificat de călătorie), תעודת מעבר בעת העליה וכיוצ"ב מסמכים שמהם ניתן ללמוד כיצד בדיוק היו רשומים ברומניה (שמות פרטיים, שם משפחה ושמות הורים).

  • מי מבקש לקבל אזרחות ודרכון רומני? בן משפחה מאיזה דרגה, בגיר או קטין, מצבו המשפחתי- נשוי/רווק/גרוש, האם היו שינויי שם.

 

לאחר קבלת המידע בשיחה טלפונית של מספר דקות ניתן להעריך מיידית את סיכויי הזכאות ואת משך הזמן הצפוי לקבלת הדרכון. באופן כללי, ההתמקצעות המיוחדת של המשרד בתחום והסתייעותו בעורכת דין מקצועית ברומניה שמתמחה בתחום מזה עשרות בשנים מאפשרים לקבל את הדרכון במסלול הרגיל (כאשר לא היה וויתור של אזרחות) תוך כחצי שנה בלבד ובמקרה של השבת אזרחות של כשנה וחצי בלבד.

השלב הבא לאחר קבלת הפרטים הוא מסירת המסמכים הנדרשים למשרדנו (כגון תמצית רישום הכוללת שמות קודמים, תעודת לידה ישראלית במידה והמעוניין בדרכון נולד בישראל, תעודת נישואין/גירושין) וחתימת הלקוח על יפוי כוח שיאפשר לפנות לרשויות ברומניה ולפעול בשמו לצורך ביצוע כל הדרוש עד לקבלת האזרחות והדרכון. 

משרדנו מבצע בעצמו את כל התרגומים והאישורים הנוטריונים של כל המסמכים, לרבות אימותי האפוסטיל הנדרשים במשרד החוץ בירושלים ובבית המשפט והמחיר שהלקוח משלם כולל את כל התרגומים, אימותים, אפוסטילים, אגרות ושליחויות בארץ, לרומניה וברומניה ללא יוצא מן הכלל. אצלנו אין הפתעות ואין "אותיות קטנות".

משניתן יפוי הכוח, המסמכים הומצאו לנו, תורגמו ואומתו נוטריונית על ידנו, כל התיק נשלח לרומניה ועורכת דין מקצועית ברומניה שמתמחה ועוסקת אך ורק בהוצאת אזרחות ודרכונים פונה תחילה לעיר הלידה של מי שנולד ברומניה, לאחר שהוא נמצא מוגשת בקשה לבירור הסטטוס שלו- אזרח או לא, במידה וכן רושמים ברומניה את המצב המשפחתי של הלקוח בדיוק כמו שהוא רשום בישראל (רווק/נשוי/גרוש), מוציאים לו תעודת לידה רומנית עדכנית עם שינויי שם, מוציאים לו תעודת נישואין ברומנית במידה ונשוי ולאחר ביצוע כל הרישומים וקבלת כל התעודות (לידה ונישואין) ברומנית מתקדמים להוצאת דרכון. במידה ומי שנולד ברומניה וויתר על אזרחותו במועד עלייתו, המשמעות היא כי צריך קודם לפתוח תיק להשבת האזרחות, להשבע לאחר מכן בקונסוליה אמונים (דבר פשוט ביותר שלא מצריך ידיעת השפה הרומנית) ולאחר השבת האזרחות ממשיכים ברישום המצב המשפחתי, קבלת תעודות לידה ונישואין ברומנית והוצאת דרכון.

בסיום ההליך, כל המסמכים הנדרשים (מקור) לצורך הוצאת הדרכון נשלחים מרומניה למשרדנו, אנו קובעים עבורכם מועד התייצבות בקונסוליה הרומנית ברמת גן או בחיפה לצורך זיהוי וצילום לדרכון הרומני, שיהיה מוכן לאיסוף בקונסוליה תוך כ- 45 יום.

החשוב ביותר הוא שאצלינו יש כתובת זמינה של עורך דין ונוטריון דובר רומנית שמומחה בתחום ויתן לכם מענה אישי לכל שאלה ושאלה ובכל שלב ושלב של ההליך. אצלינו יש מי שנותן תשובות ולא תלויים באיזה גורם עלום שם ברומניה שאין לכם מושג מה הוא עושה, עשה או לא עשה עבורכם. אצלינו יש אחריות למידע ולייעוץ שנמסר לכם. אצלינו יש נסיון מוכח של עורך דין ונוטריון ולא "סיפורים" של כל מני "יודעי דבר" מחוסרי השכלה, ידע ומקצועיות מתאימים.

המחלקה מנוהלת על ידי עורך דין ונוטריון דניאל הרשקו, בעל תארים מתקדמים מאוניברסיטת חיפה, תואר ראשון במשפטים בהצטיינות יתרה, תואר שני מוסמך במשפט וטכנולוגיה בהצטיינות, יליד יאשי (Iași) ברומניה, קורא ודובר רומנית ברמת שפת אם.

דרכון רומני- רק עם מקצוענים. דרכון רומני- רק עם עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו
 Pașaport românesc numai cu profesionişti. Pașaport românesc numai cu Avocat si Notar Daniel Herşcu

לבדיקת זכאות מיידית ולטיפול אישי ומסור של עורך דין ונוטריון רומני דניאל הרשקו נא השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה:

הודעתך נשלחה בהצלחה!

bottom of page